Pabianiczanin jest po 40. i nie ma pracy, a właściwie to etatowej roboty. Tę rzucił 7 miesięcy temu. Fizyczna robota w magazynie firmy na Zatorzu dawała mu kasę na opłacenie rachunków, ale zabierała czas, zdrowie i duszę. 40-latek miał tego dość, stwierdził, że szkoda mu życia i postanowił wreszcie zrealizować swoje pomysły. Pabianiczanin jest artystą amatorem - rysownikiem.

Sam o sobie pisze tak: „Lubię rysować, ołówek 8B i zwykłe miękkie kredki. Tematy? Fantazje na temat fantasy, sakralne i różne niezsynchronizowane z resztą. Wierzę w dary Ducha Świętego. Wierzę, że wszyscy ludzie powinni się szanować bez względu na to, kim są i co reprezentują. Warto też pomagać biednym i opuszczonym - to nadaje życiu smak”.

Rysował całe życie, ale do szuflady. Do żadnej szkoły artystycznej nie chodził. Ukończył pabianicki „mechanik”, bo tak poradzili mu rodzice. „Chłopak musi mieć fach w ręku” - mówili. „Z rysowania chleba nie będzie”.

***

Teraz powstał komiks pt. „Ogród antymagii”. Rzecz dzieje się w nieokreślonym czasie i miejscu, a jego bohaterami są dzielni wojownicy, piękne kobiety i niezwykli czarownicy.

Teraz Marcin stara się wydać swoją pracę. Znalazł już wydawnictwo Poligraf, które wyceniło druk 1.000 egzemplarzy na 16.000 zł. Jak zamierza zdobyć te pieniądze?

– Przez portal PolakPotrafi.pl – mówi.

Co to takiego? Portal powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. Pomaga im uzyskać niezbędne fundusze na ich realizację.

W jaki sposób?

– Na portalu przedstawiam swój projekt, a użytkownicy, którym się spodoba, mogą dorzucić „grosz czy dwa” na jego realizację – opowiada Marcin.

Projekt pabianiczanina pojawił się na portalu w poniedziałek, 27 listopada. Można go będzie wesprzeć przez 40 dni.

– Jeśli nie zgromadzi się na tym koncie pełna suma, zostanie usunięty, a pieniądze wrócą do darczyńców – opowiada. – Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

Możesz wesprzeć pabianiczanina przez stronę: https://polakpotrafi.pl/projekt/komiks-ogrod-antymagii-czesc-pierwsza-podrzucone-zaklecie?utm_source=search