W gminie Dobroń do walki o fotel wójta stanęło aż 5 panów. Józef Czechowski z PSL ma 61 lat. Pochodzi z Chechła II. Jest wójtem od lat. Jego kontrkandydatem jest Grzegorz Janczak, dziś bezpartyjny, ale związany przez lata z SLD. Ma 55 lat. Mieszka w Dobroniu Małym. Był starostą pabianickim. Do walki stanął też Robert Jarzębak - 42-latek z Dobronia. Z PiS jest Grzegorz Jastrzębowski, który ma 44 lata i mieszka w Poleszynie. Najmłodszy, bo 33-letni Marcin Wnuk, jest z Mogilna Małego.

W gminie Ksawerów Maria Kopczewska (49 lat) z Pabianic powalczy z Adamem Topolskim (53 lata) z Ksawerowa. Oboje są bezpartyjni. Kopczewska wójtem jest od początku istnienia Gminy Ksawerów. Topolski to przedsiębiorca.

W gminie Pabianice Ewa Błoch (54 lata) znów stanie do walki o fotel wójta z obecnym wójtem Henrykiem Gajdą (58 lat). Pani Ewa jest z Bychlewa, a Gajda - z Pabianic. Może ich zaskoczyć 38-letni Arkadiusz Jaksa (PO), który mieszka w Piątkowisku. To doktor nauk o ziemi. Pracuje na Uniwersytecie Łódzkim i jest radnym Gminy Pabianice.

W gminie Dłutów chce rządzić były wiceprezydent Pabianic i były prezes "wodociągów" - Marek Błoch (56 lat). Jest popierany przez PiS. Jego konkurentka to obecna pani wójt, 42-letnia Grażyna Maślanka-Olczyk (PSL), która była już też wicestarostą. Do walki staje również 48-letni Krzysztof Świercz (PO), który pochodzi z Dłutowa.