Niestety, okazało się, że ta terapia może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wykazał to szczegółowy rezonans magnetyczny, przeprowadzony przez zaplanowanym zabiegiem. Przeszkodą do wdrożenia leczenia jest umiejscowienie i rozrost śmiertelnego guza. Szansą na powstrzymanie go jest dużo droższa immunoterapia, którą wykonują lekarze w klinice w Kolonii w Niemczech.

Rafał zakwalifikował się do leczenia, ale... Jego koszt – 520 tysięcy złotych - przekracza możliwości finansowe rodziny.

Na tak wysoką sumę składają się comiesięczne terapie (może być ich nawet 10), przejazdy, zakwaterowanie dla Rafała i jego żony, koszt leków immunologicznych i podanie indywidualnej szczepionki.

Zebrana wcześniej kwota pozwoliła na rozpoczęcie leczenia. Aby móc je dokończyć, Rafał potrzebuje dodatkowych 320 tys. złotych. Do dziś zebrano nieco ponad 40 tys. Liczy się każda złotówka i przede wszystkim czas. Stronę ze zbiórką znajdziecie TUTAJ.

Śląscy policjanci dla Rafała przejadą 500 km na rowerze

Młodszy aspirant Piotr Dębicki z KPP w Mikołowie oraz aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk właśnie przygotowują się do najdłuższego dystansu maratonu Tour de Silesia, który odbędzie się w dniach 22-23 maja. Do wysiłku fizycznego rowerowy team dorzucił szczytny cel – dołączyli do istniejącej zrzutki na rzecz kolegi po fachu. O wsparcie poprosili cały śląski garnizon i zachęcają do udziału w zbiórce.