Na początku tygodnia rozpoczęły się przygotowania do budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy Warszawskiej. Skanalizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do skrzyżowania z ulicą Rzgowską – 1 kilometr.
- Od czwartku nastąpiła zmiana organizacji ruchu - mówi Andrzej Różański, inżynier miasta. - Ulica Warszawska jest jednokierunkowa w stronę Rzgowa, od Sikorskiego do Dobrej.
Ulicą będą mogły jeździć pojazdy do 3.5 tony masy całkowitej – czyli auta osobowe i ciężarowe o małej ładowności. Od strony Rzgowa samochody pojadą objazdem, ulicami: Dobrą, P. Skargi i Nawrockiego. Stan taki będzie trwał do 15 kwietnia. Potem ul. Warszawska będzie jednokierunkowa od Sikorskiego do Rzgowskiej. Objazd poprowadzi przez Duży Skręt do Partyzanckiej.
Samochody powyżej 3.5 tony jechać muszą od czwartku przez Łódź.
Autobusy linii T i Tw kursują zmienioną trasą. Od ul. Rzgowskiej skręcą w Warszawską, potem w Partyzancką, Sikorskiego, Warszawską i dalej pojadą dotychczasową trasą. Dodatkowy przystanek na czas objazdu powstanie na ul. Sikorskiego - przy ul. Warszawskiej (jak dla linii 1).
Trasa do Rzgowa pozostaje bez zmian.
Układanie rur i odtworzenie nawierzchni zakończy się 31 lipca. Chodniki i pobocza będą przebudowywane do końca września.