Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach 14 marca po raz VII organizuje targi edukacyjne pod hasłem „Zarządzanie i bezpieczeństwo w szkole i placówce oświatowej”, które objął patronatem starosta Krzysztof Habura.

Tym razem gościem specjalnym będzie znana nie tylko w środowisku prawniczymsędzia Anna Maria Wesołowska, która wygłosi wykład nt. roli dyrektora w zapewnieniu bezpieczeństwa ucznia i wprowadzaniu edukacji prawniczej w szkole w świetle nowych zagrożeń. Dr Barbara Olszewska zapozna uczestników konferencji ze specyfiką wystąpień publicznych i kompetencjami interpersonalnymi niezbędnymi w prawidłowej komunikacji. Specjalistka z zakresu emisji i higieny głosu - Magdalena Cieślar zaprezentuje nową ofertę szkoleń ośrodka, pokazując jak umiejętne operowanie głosem wpływa
na image dyrektorów placówek.

Targi będą również okazją do odwiedzenia stoisk wydawnictw edukacyjnych, które zaprezentują  najnowszą ofertę dla szkół i placówek oświatowych.

W ramach targów 10 marca zorganizowana zostanie również konferencja „Wyniki egzaminacyjne, a rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży”, podczas której Andrzej Chruściany z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi zaprezentuje wyniki egzaminacyjne. Doradcy metodyczni ośrodka Małgorzata Gmosińska i Wioletta Różycka-Śpionek przedstawią, jak PODNiDM rozwija pasje i zainteresowania uczniów we współpracy z dyrektorami i nauczycielami szkół i przedszkoli.

Zapraszamy dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz nauczycieli zainteresowanych tematyką targów edukacyjnych.