Jeszcze w tym roku Starostwo Powiatowe ma wybudować ścieżkę rowerową na ul. Grota-Roweckiego od ul. Nawrockiego do ul. Narcyza Gryzla. Na odcinku od ul. Bugaj do ul. Gryzla ścieżka będzie przebudowana. Stanie przy niej zadaszona stacja naprawy rowerów z pięcioma stojakami.

Starosta Krzysztof Habura zdradził podczas konferencji podsumowującej tegoroczne inwestycje, że chce wybudować więcej ścieżek rowerowych.

- W planach mamy remont ulicy Nawrockiego między Grota-Roweckiego a 20 Stycznia. Później chcielibyśmy zbudować chodnik ze ścieżką rowerową od ulicy 20 Stycznia do Warszawskiej – mówił.

Kolejna ścieżka miałaby prowadzić z Bugaju do ulicy Kilińskiego. Na tym odcinku Starostwo planuje wyznaczyć pas jezdni dla rowerzystów.

- Może na ulicach Orlej i Wileńskiej też udałoby się wydzielić taki pas. Wtedy pabianiczanie mogliby dojechać rowerami z Bugaju do centrum i na Strzelnicę – mówił.

W tym roku w Pabianicach Starostwo wyremontowało ulicę Wileńską od ul. Niecałej do Wiejskiej. Na tym odcinku powstały nowe miejsca parkingowe.

- Dokończyliśmy też rondo. Było wobec niego wiele zastrzeżeń i komentarzy, ale udało nam się je poprawić – tłumaczył starosta.

---

Inny plan na ścieżkę rowerową w centrum miasta (ul. Zamkowa) znajduje się w budżecie obywatelskim. To mieszkańcy zdecydują, czy zostanie wybudowana. Głosowanie trwa. Więcej: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/glosujemy-od-poniedzialku.html