"Kruk" chce zaangażować w malowanie jak największą ilość mieszkańców. Projekt „Mural marzeń”, który jest inicjatywą artysty i miasta, powstanie na ścianie o wymiarach 16 x 5,5 metra przy parkingu SDH. Tworzenie dzieła nakręci Piotr Wajman (Ujęcie z góry).

Wirski naszykuje ścianę pod malowanie i przygotuje tło. Zacznie po świętach majowych. Musi zdążyć do 12 maja, bo wtedy do gry wejdą mieszkańcy. Co będzie ich rolą?

- Koncepcja jest dosyć prosta. Mural będzie otoczony dookoła tłem, w środku zostaną gołe litery, do których ludzie będą wpisywać swoje marzenia w formie tekstowej. Będą one wpisywane w kolorze czarnym. Z tego powodu, że na przestrzeni lat te marzenia będą się spełniać, raz w miesiącu postaramy się z tą grupą osób, którym spełniły się wypisane marzenia, spotkać i przepisać te życzenia już kolorem czerwonym – wyjaśnia pomysłodawca.

Każdy, kto wpisze swoje życzenie na ścianie, będzie miał zrobione pamiątkowe zdjęcie i dostanie wizytówkę od "Kruka". Gdy marzenie ze ściany się spełni, wykona telefon do artysty. Mural będzie powstawał do momentu, aż każdemu spełni się marzenie.

- Liczę, że nawet na przestrzeni lat współtwórcy będą się zgłaszać, by poprawić marzenie na spełnione - mówi Adam.

Malowaniu muralu towarzyszyć będą inne atrakcje, m.in. malowanie twarzy dzieciakom, puszczanie baloników w powietrze, punkt ZWiK-u z wodą i watą cukrową, mały poczęstunek od Domu Tkacza.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tej inicjatywnie. Zaczynamy o 14.00 i malujemy do 19.00 – dodaje "Kruk".