Prace porządkowe prowadzi firma, która odpowiada za utrzymanie zieleni miejskiej. Ekipa sprzątająca zakończyła wygrabianie liści z trawników i omiatanie alejek w parku Słowackiego. Teraz wejdzie na kolejne tereny. W miniony piątek w parku Słowackiego zdemontowana została świetlna fontanna. Nastąpi uporządkowanie niecki i przygotowanie instalacji do nowego sezonu. Wymieniono na nowe deski we wszystkich ławkach w parku.

Zlecenie na całoroczne utrzymanie porządku i czystości obejmuje następujące miejsca: park Słowackiego, park Wolności, park Hadriana, park Jordanowski, bulwar im. Kruschego, skwer im. Pietrzaka, skwer im. Lubońskiego, skwer im. Walentynowicz, skwery w rejonie ul. Kościuszki - Skłodowskiej oraz św. Rocha – Pułaskiego, plac Stary Rynek i pomnik Legionisty.

Do uruchomienia szykowany jest odkurzacz sprzątający psie kupy. Na bieżąco uzupełniane są 23 dystrybutory z pakietami do sprzątania po psie (zużyte torebki można wyrzucać do koszy na śmieci). Woreczki do sprzątania można bezpłatnie otrzymać w Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. św. Jana 4 albo w urzędzie przy Zamkowej 16, w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych.

- Trwają przygotowania do wiosennego porządkowania 186 miejskich przystanków komunikacyjnych -  mycia i czyszczenia wiat, ławek, tablic z opisami przystanków, koszy na śmieci – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Firma, która odpowiada za utrzymanie czystości na przystankach i wiatach rowerowych, powinna zakończyć prace w tym tygodniu.

Przystanki podzielono na trzy grupy. W pierwszej kolejności znalazły się 73 przystanki wzdłuż najpopularniejszych linii autobusowych (m.in. "Grota" Roweckiego, Jana Pawła II, Kilińskiego, Łaskiej, Nawrockiego, Orlej, św. Jana, Waltera-Jankego, Warszawskiej, Wiejskiej, Zamkowej) oraz krańcówki. Gruntowne porządkowanie przystanków zaplanowano cztery razy w roku plus bieżące sprzątanie (omiatanie, usunięcie z szyb naklejek i innych zanieczyszczeń, odchwaszczanie, opróżnianie koszy).