Niepryskane warzywa, zdrowe i świeże owoce można zamawiać w Pabianicach z dostawą do domu. Wystarczy wykręcić numer telefonu, by pojawił się w naszym domu kurier z paczką zieleniny.

- Od początku roku prowadzę firmę, która zajmuje się dostarczaniem ekologicznych warzyw i owoców - mówi pani Ewa. - Wszystkie produkty są przebadane, mają atesty i certyfikaty. Firmuje je Ekoland.

W paczce za 25 zł klienci dostają: pół kilograma pietruszki, pół kilograma selera, 2 pory, 2-4 kg ziemniaków, kilogram buraków, kg marchwi, kapustę, jajka, jabłka, kiszoną kapustę i kiszone ogórki.

- To taki zestaw stały, ale można go zmieniać i zamawiać zupełnie inne ilości warzyw - dodaje pani Ewa. - Owoce będą w przyszłości sezonowe. Teraz zimą mamy tylko jabłka. Zawsze dowozimy to, czego sobie klient życzy.

W cenie paczki wliczony jest też transport. Dostarczana jest raz w tygodniu o ustalonej godzinie.

- Od wielu lat sama żywię się tylko ekologiczną, niepryskaną żywnością - tłumaczy. - Dużo kłopotu sprawiało mi jeżdżenie po nią do Łodzi. Postanowiłam sama zająć się handlem, zwłaszczaże w Pabianicach nie mamy takich sklepów.

Pomysł pani Ewy nie jest nowy. Od 10 lat w ten sposób ekologiczne produkty są sprzedawane w Austrii, Niemczech, Szwecji i Anglii. Zdrową żywność kupują matki dla małych dzieci, osoby starsze i chore, wegetarianie i ci, którzy dbają o własne zdrowie.

- Wystarczy tylko raz zjeść ekologiczne ziemniaki, by od razu poznać prawdziwy smak ziemniaków - zapewnia.- Nie mówię już o marchwi, która jestw tradycyjny sposób kopcowana. Dlatego nawet na przednówku jest soczysta, pachnąca i słodka. Na Zachodzie Europy taka żywność jest bardzo droga. Już im się przejadły sztucznie pędzone pomidory i sypane chemią warzywa.

Telefony, pod którymi można zamawiać ekologiczne warzywa:
601-239-008 lub 213-37-86