Dziś z placu budowy przy Grobelnej robotnicy zeszli o godz. 13.00. Godzinę później odbyła się tu uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Tradycyjny dokument podpisali inwestorzy - rodzina Majsterków, budowniczowie, architekci, władze miasta i powiatu. Metalową tubę, w której umieszczono rulon, wmurowano w fundament centrum. 

Poświęcenia budowy dokonał ks. Ryszard Stanek, proboszcz parafii św. Maksymiliana i dziekan dekanatu pabianickiego.

Pomysł na centrum handlowo-rozrywkowe na terenach po byłej fabryce bawełnianej Krusche-Ender powstał cztery lata temu.

- Pomysł był naszego syna Adriana, my mu tylko pomagamy – ujawniła Anna Majsterek.

- Przyjechał ze szkół i od razu postanowił zburzyć to, co ja zrobiłem w tym miejscu – opowiada Arkadiusz Majsterek. - Wydałem już miliony , ale zrobiłem krok w tył i dałem mu wolną rękę. "Burz synu", powiedziałem.

Adrian Majsterek postanowił zbudować na miejscu starej fabryki centrum handlowo-rozrywkowe. Nazwał je Tkalnia.

- Otwarcie centrum nastąpi już w I połowie 2019 i dopełni proces rewitalizacji historycznej zabudowy miasta - mówi młody inwestor Adrian Majsterek. - Pabianice to miasto od wieków kojarzone z przemysłem. Za sprawą inwestycji spółki A&A stare zabudowania zakładów bawełnianych Krusche & Ender zyskają nowy blask i znowu będą służyć mieszkańcom – tym razem jako nowe miejsce spotkań.

Zdaniem inwestora Tkalnia będzie wyróżniała się na mapie handlowo-rozrywkowej Pabianic.

- Zaoferujemy mieszkańcom pierwszy multipleks w mieście, planujemy również cykliczne eventy, które będą odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie. Dodatkowo, Tkalnia będzie połączona z polem golfowym A&A, na terenie którego znajdują się zwierzęta: konie, pawie, daniele, kury i owce. Obecnie w budowie mamy kolejne atrakcje – całoroczne Nowe Centrum Golfa wraz z grotą solną i tężnią z solanką oraz strzelnicę sportowo-rekreacyjną. Jestem pewien, że pabianiczanie nie będą mogli narzekać na nudę – wylicza Adrian Majsterek

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia będzie częścią miejskiego pasażu łączącego Park Słowackiego z bulwarami i polem golfowym A&A Arkadia. Powierzchnia najmu w obiekcie wyniesie około 14 tys. m kw. , na których zlokalizowanych będzie około 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych.