Dziś (12 września) podpisano umowę na budowę wodnego placu zabaw w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (u. Bugaj 110).  To jeden z etapów rewitalizacji Lewitynu. Kiedy i co dokładnie dla nas zbudują? 

Mokry plac zabaw dla dzieci

Postawią go w północnej części Lewitynu, czyli tam, gdzie obecnie stoi restauracja Turkus. Będzie to ponad 300 m kw. powierzchni do zabawy dla najmłodszych. Będzie bezpiecznie: podłoże będzie antypoślizgowe, a całość będzie otoczona murkiem z siedziskami. Również poza murkiem położą płytki antypoślizgowe. 45 m kw. zajmą pomieszczenia technologiczne, które posłużą obsłudze placu. To w nich będzie uzdatniana i pompowana woda na cele zabawek.

Taras widokowy: miejsce odpoczynku

Już wkrótce Lewityn będzie można obejrzeć z góry. Plac zabaw zostanie otoczony 1.200 m kw. tarasu widokowego, jednego z dwóch.

- Drugi z nich będzie prawdopodobnie umiejscowiony w okolicy kąpieliska - wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor MOSiR-u.

Będzie miał 1.300 m kw. Oba tarasy będą połączone tarasowym łącznikiem.

Na jakim podłożu będziemy odpoczywać? Położą tam deski drewniane lub kompozytowe.

Całość inwestycji zwieńczą ławki i stojaki na rowery.

Kiedy to zrobią?

Zgodnie z umową, którą podpisano dziś na Lewitynie, wykonawca ma 90 dni na przygotowanie dokumentacji projektowej. To firma Apis Polska z Jarosławia. Mają zakończyć prace do 17 czerwca 2019 roku, tak, by w przyszłe wakacje dzieci mogły szaleć na wodnym placu zabaw.

Po tym etapie rewitalizacji przyjdzie czas na budowę pumptrucku, który wyrośnie w okolicy górki na terenie ośrodka.