Smarzowski to autor głośnych i kontrowersyjnych filmów takich jak np. „Dom zły”, Róża”, „Drogówka”, „Wołyń”,  „Kler” czy "Wesele". Nowy obraz, choć ma ten sam tytuł co produkcja z 2004 roku, nie jest jego kontynuacją. 

Wojciech Smarzowski  i Andrzej Chyra odwiedzili Pabianice Życie Pabianic

Dlaczego reżyser wybrał nasze miasto na prapremierę?

A to dlatego, że koproducentami nowego „Wesela” jest firma JF Invest należąca do pabianiczan - braci Jacka i Adama Jantoniów. Rodzinna firma z Pabianic zdecydowała się zainwestować w realizację filmu, choć nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tą branżą.

- Kiedy 2 lata temu przyjechali do nas producenci i zaproponowali nam udział w produkcji, pomyśleliśmy - świetna sprawa, podeszliśmy z optymizmem i entuzjazmem – tłumaczył najstarszy z braci,  Jacek Jantoń. - Przecież to reżyser, którego nikomu przedstawiać nie trzeba.

Wojciech Smarzowski  i Andrzej Chyra odwiedzili Pabianice Życie Pabianic

Pabianicki pokaz przedpremierowy „Wesela” (jako trzeci w kraju) zorganizowano 7 października w kinie Helios. Wśród przybyłych gości był m.in. Andrzej Chyra, który gra w filmie jedną z głównych ról. Zaproszono także władze naszego miasta. Najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego można obejrzeć od dziś (8 października) na ekranach kin.