Zarejestrował się już Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość Wojciecha Wójtowicza. To nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2, prowadził ogródek piwny przy „esdehu”.

Drugi zarejestrowany to komitet Wyborczy Wyborców Praca i Bezpieczeństwo. Pełnomocnikiem jest Agata Barden, kierowniczka hotelu Włókniarz.

- Jeszcze nie mamy kandydata na radnego - mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Dziś (wtorek) zarejestrowały się trzy kolejne komitety: KWW Pabianicka Lewica, KWW Mariana Koczura i KWW Tomasza Stusio.

- Nie wykluczam tego, że wystartuję na radnego w tych wyborach uzupełniających - mówi Marian Koczur, który był radnym minionej kadencji.

Tomasz Stusio próbuje po raz trzeci zostać radnym. Ma 37 lat. Wcześniej kandydował z ugrupowania Nowa Prawica Pabianice.

Były radny powiatowy Robert Piotr Kraska jest pełnomocnikiem KWW Pabianickiej Lewicy. Kandydatem na radnego lewicy jest na 99 proc. Rafał Szkudlarek - właściciel zakładu fryzjerskiego w centrum.

To wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Zostaną przeprowadzone w niedzielę, 14 czerwca. 

Wezmą w nim udział pabianiczanie z okręgu wyborczego nr 10 – około 2.400 osób. Okręg nr 10 obejmuje ulice: Bohaterów, Kolbego, Kościuszki, Łąkową od nr 1 do 18, Mariańską, Moniuszki od nr 1 do 24, Narutowicza, Skłodowskiej nr 1 i nr 2, Zamkową od nr 16 do nr 18.

Radny otrzyma 1.100 zł miesięcznie (bez podatku).