Od 16 marca wolontariusze „Agrafki” służą pomocą pabianickim seniorom, dla których epidemia koronawirusa może stanowić największe zagrożenie. Jak dotąd, „Agrafki” wzięły pod skrzydełko 6 starszych mieszkańców naszego miasta. Robią im zakupy i dostarczają lekarstwa. Dwie panie poprosiły już o większe zakupy, na zapas.

- Cały czas prowadzimy też akcję informacyjną, razem z harcerzami rozwieszamy informacje na klatkach schodowych, strażnicy miejscy dają seniorom ulotki z naszym numerem telefonu – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator grupy.

Wolontariusze chcą, by jak najwięcej osób dowiedziało się, że mogą liczyć na pomoc. W gotowości do działania jest 17 osób.

Zamówienia można zgłosić pod nr tel. 691-807-789

Ale to nie jedyne akcje prowadzone przez „Agrafki” w dobie epidemii. Wolontariusze są także w gotowości, by pomagać rodzicom, którzy od tygodnia rozwiązują z dziećmi zadania w domach.

Zobacz też: Wirtualne korepetycje z "AGRAFKĄ". #Zdalnie poMOCni w akcji

Online wytłumaczą szkolny materiał zadany do samodzielnego opracowania, sprawdzą także pracę domową przed odesłaniem do nauczycieli. To dobre rozwiązanie także dla tych rodziców, którzy sami mają trudności z wytłumaczeniem dzieciom nowego materiału.