Bożonarodzeniowa Gwiazdka PCK to coroczna akcja prowadzona przez PCK. Nasi wolontariusze proszą o wkładanie do koszyków produktów z długim terminem przydatności: oliwy, mąki, cukru, kaszy, ryżu, konserw, herbaty, pasztetów, płatków do mleka, słodyczy.

Z zebranych produktów stworzą paczki, które podarują na święta potrzebującym samotnym. Wolontariuszy można spotkać w hipermarketach Cerrefour i Tesco oraz w sklepie Społem przy Nawrockiego. Zbiórka trwa do soboty, 15 grudnia.

Tak jak co roku, zarząd rejonowy wraz z wolontariuszami Polskiego Czerwonego Krzyża przygotował też paczki dla dzieci ze szkół podstawowych miasta i powiatu.

- W paczkach znalazły się: mandarynki w puszce, czekolady, wafelki, pierniczki i wiele innych smakołyków przypominających dzieciom, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia – wyjaśnia Małgorzata Grabarz, prezes PCK.

Niestety, w tym roku paczek jest mniej. Powód? W „Gorączce złota”, czyli zbiórce złotych monet, z których dochód przeznaczany jest właśnie na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci, zebrano ponad 200 kg monet mniej, niż w latach ubiegłych. Zamiast 250 paczek, udało się zrobić 190. 

Trzecią przedświąteczną akcją PCK jest zbiórka pluszaków. Od 8 lat wolontariusze odwiedzają dzieci z łódzkiego hospicjum, zawożą im zabawki, gry i słodycze.  

- Co roku w grudniu dzięki dobroci pabianiczan i mieszkańców powiatu obdarowujemy te dzieci kolorowymi pluszakami, grami edukacyjnymi, wieloma fantastycznymi zabawkami oraz słodyczami – dodaje Małgorzata Grabarz. - W szkołach podstawowych i średnich dzieci i młodzież oraz nauczyciele bardzo aktywnie włączają się w niesienie pomocy chorym dzieciom. Bardzo dziękujemy!