Cały czas trwają orkiestrowe koncerty. Wystąpiło już kilka zespołów. Publiczność świetnie bawiła się przy dźwiękach RZK Sound. Teraz na scenie pojawili się Romantycy Lekkich Obyczajów. Trwają również pokazy strażackie i tresury psów. Dzieci chodzą ze świecącymi balonami.

Na scenie podsumowano konkurs Złota Klasa. Przez kilka tygodni w podstawówkach i przedszkolach zbierano złote monety, czyli 1-groszówki, 2-groszówki i 5-groszówki. Łącznie zebrano 1,5 tony groszy, co dało 15.179,64 zł.

Do wydarzenia organizowanego w ramach 27. finału WOŚP „Złote Przedszkole” zgłosiło się 9 placówek. Tytuł otrzymało PM nr 4 im. Misia Uszatka z kwotą 1.174,82 zł.

W wydarzeniu „Złota Klasa” wzięło udział 117 klas z powiatu pabianickiego. Do ścisłego finału dostały się trzy klasy: 2b i 4c z SP 17 oraz 4a z SP 2. Tytuł „Złotej Klasy” otrzymali uczniowie z 4c z SP 17.

- Dzieci bardzo się zaangażowały, ale również rodzice. To była wspaniała akcja – podsumowała Agnieszka Okruszek, nauczycielka z SP 17.

Tuż za ścisłą trójką znalazły się klasy: 5b z SP w Ksawerowie, 5c z SP 5, 1b z SP 13, klasa 3 z SP w Chechle, klasa 0 z SP w Konstantynowie Łódzkim oraz 2e z SP 3.

Zlicytowano również pierwsze gadżety. Na początek pod młotek poszły zwycięskie prace w konkursie na rzecz WOŚP organizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Na koszulkach umieszczono zdjęcia rysunków dzieci, które zajęły pierwsze trzy miejsca. 1 miejsce zajął Antoni Błoch, 2 miejsce przyznano Otylii Okruszek, a 3. miejsce zdobył Alan Wolski. Dwie koszulki poszły za 300 złotych i jedna za 100 złotych. Potem licytowano koszulki WOŚP. Poszły za 300 i 250 złotych. Kubek wylicytowano za 100 złotych, a kalendarz ze smyczą za 400 złotych. Gadżety firmowe Jeep i Alfa Romeo poszły za 350 złotych. Kilka licytacji wygrała rodzina Kazimierczaków. Do puszki pieniądze chętnie wrzucały siostry: Gaja i Martyna.

- Zawsze przychodzimy i licytujemy. Lubimy taką zabawę – powiedział ich tata.

Przed nami najważniejsza licytacja. O 19.30 pod młotek pójdzie pabianickie złote serduszko. W tym roku ufundowane i odlane przez Grzegorza Mackiewicza, prezydenta Pabianic.

- Nie ma co się bać pogody. Damy radę z wszystkim i zapraszamy na koncerty i licytacje – mówił Dariusz Kamieniak, szef sztabu WOŚP w Pabianicach.