Od kilku lat Strefa Ruchu organizowała zajęcia taneczne dla WOŚP. W tym roku z powodu pandemii wyglądały one inaczej. Wirtualnie panie ćwiczyły fitness przed monitorami komputerów w swoich domach. Zajęcia poprowadziła Magda Kuliberda, instruktorka tańca. Nazwano je: „Fitness. Szybki powrót do formy z WOŚP”. W drugiej sali odbywały się zajęcia stacjonarne „Latino Coctajl”. Przemysław Niemczyk, instruktor tańca przygotował dla pań wyjątkowy układ.

- Chciałem, żeby kroki nie były zbyt trudne, bo na takie otwarte zajęcia przychodzą czasem osoby, który mają do czynienia z latino pierwszy raz. Kroki były więc dobrane poziomem dla każdego. Zatańczyliśmy charytatywnie latino cza, cza – powiedział Przemysław Niemczyk.

Pani Iza Maciejewska na zajęcia zabrała Marysię, 10-letnią córkę.

- Byłam na tańca z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rok temu, więc tym razem również nie mogłam odpuścić. Dobrze się bawimy razem z córką – powiedziała pani Iza.

- Chodzę tutaj na co dzień na cztery rodzaje zajęć. Jeżeli jest możliwość połączenia tańca i orkiestry to jest to dla mniej najlepsza możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym – dodaje Joanna Urbaniak – Woźniak, uczestniczka zajęć.

Do zlicytowania były gadżety WOŚP: breloczek i worek.

Zobacz co się jeszcze dzieje z okazji WOŚP w naszym mieście. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.