W sobotę (22 stycznia) wystąpi Este, pabianicki raper i Weronika Borowiec. To będzie wstęp do tygodnia pełnego wydarzeń, które będą miały miejsce w centrum handlowym „Tkalnia”. W poniedziałek (4 stycznia) będzie koncert lokalnych raperów. W środę (26 stycznia) odbędzie się panel dyskusyjny „Domy na granicę”.

- Będzie dotyczył sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Weźmie w nim udział Michał Pietrzak oraz organizacje pozarządowe, którym ten tema jest bliski – mówi Robert Zapędowski, dyrektor marketingu A&A Holding.

W czwartek (27 stycznia) odbędzie się koncert zespołu Efekt Motyla.

- To łączenie świata muzyki klasycznej z klimatami rockowymi. Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie – dodaje Zapędowski.

W piątek na scenie Tkalni wystąpi Władysław Jarecki, wokalista „The Voice Senior”.

Wszystkie wydarzenia zapowiadające finał będą się rozpoczynały o godz. 17.00.

Od piątku gramy na całego

Oficjalne otwarcie pabianickiego WOŚP zaplanowano na piątek o godz. 16.00. Będzie to tuż przed turniejem piłki nożnej. Zanim na boisko wejdą drużyny biorące w nim udział, najpierw ma być mecz pokazowy. Na przeciwko siebie staną wolontariusze i przedstawiciele sztabu WOŚP i sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Ma być prezydent miasta i starosta, szef rady powiatu, Danuta Koralewska, koszykarka, prezesi klubów sportowych oraz wielu innych znanych pabianiczan – wymienia Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

W sobotę o godz. 16.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Teatr DlaNiepoznaki. Zaprezentują spektakl „Olimp, czyli skok na kasę”. Wstęp to datek do puszki WOŚP.

W tym samym miejscu o godz. 18.00 pojawi się Skiba z Big Cyca, który zaprezentuje program „Skiba ciągle na wolności”.

Wcześniej, bo o godz. 17.00 w Sportowej Hali Powiatowej, odbędzie się Maraton Zumby.

O godz. 21.00 w Zielonej Górce wystąpi Czesław Mozil.

Wielki finał

30 stycznia od rana na ulicach spotkamy ponad 300 pabianickich wolontariuszy. O godz. 10.00 w Powiatowej Hali Sportowej odbędzie się Nerf Arena. O tej samej porze na popularnym Lewitynie wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. W Pabianicach ta impreza sportowa odbędzie się po raz szósty. Weźmie w niej udział 200 biegaczy i uprawiających nordic walking.

O godz. 11.00 do zimnej wody na Lewitynie wejdą pabianickie morsy. W ten sposób tradycyjnie uczczą finał WOŚP.

O 12.00 na parkingu „Tkalni” ma powstać żywe serce.

Koncerty rozpoczną się o godz. 15.00. Na początku pojawi się grupa Wydział Diangostyki. Potem będą koncerty zespołów: @Inni oraz Tipsy Drivers. Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska, która pojawi się na scenie o godz. 18.00. Po jej występie rozpocznie się licytacja pabianickiego złotego serduszka, które wykona jedna z pabianickich firm jubilerskich.

Tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni, zastąpi świetlny pokaz laserów. Rozpocznie się o 20.00.

- Show będzie świetne i długie. Myślę, że ściągnie nie tylko pabianiczan, ale też ludzi z innych część województwa – mówił Zapędowski.

Dodatkowe atrakcje

Drewniane domki znajdujące się na zewnątrz Tkalni, na czas finału będą zajęte przez organizacje pozarządowe. Będą miały możliwość pokazania się. Jedna z nich zorganizuje warsztaty ekologiczne dla dzieci.

Podczas wszystkich imprez i na allegro będą się odbywały licytacje. Poza orkiestrowymi gadżetami wylicytować będzie można: rower, płytę z podpisem Grzegorza Markowskiego Perfectu, płytę Nocnego Kochanka, książkę Donalda Tuska z autografem, piłkę z podpisem Donalda Tuska, piłkę z podpisem Mariusza Wlazłego i piłkę z podpisem Włodzimierza Smolarka i Ebiego Smolarka

Limity dla niezaszczepionych

Każda impreza będzie się odbywała zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. W zależności od pomieszczenia liczba osób biorących udział w wydarzeniu będzie inna.

- Wszędzie będą regulaminy dotyczące poszczególnych osób. Prosimy o dobrowolne pokazywanie certyfikatów – apeluje Michał Pietrzak, szef sztabu.