Z ulic "Waltera" Jankego i Nawrockiego będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzem kursy odbywać się będą co 5 -10 minut.

Dojazd na cmentarz w dniu 1 listopada zapewni także zmieniona trasa linii T (przez ulice Roweckiego i Nawrockiego zamiast św. Jana, Partyzancką i Sikorskiego). Przypominamy, że w rejonie cmentarza (przez ulicę "Grota" Roweckiego) kursują w tym roku także autobusy linii Z41.

1 listopada zostaną skrócone trasy linii 7 i 265. Autobusy linii 7 będą dojeżdżały z "Waltera" Jankego do przystanku Kilińskiego/Moniuszki, a autobusy linii 265 do przystanku Kilińskiego/cmentarz.

31 października zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 7.

Szczegóły organizacji komunikacji miejskiej w dniu 1 listopada można sprawdzić w  TUTAJ.

- Zachęcamy pabianiczan, aby pozostawili samochody przed domami i dojeżdżali do cmentarza komunikacją miejską – apeluje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu. - Przypominamy, że właściciele samochodów na podstawie dowodu rejestracyjnego i Karty Pabianiczanina mogą bezpłatnie podróżować autobusami MZK.

W związku z nadchodzącym świętem, w okolicach pabianickiego cmentarza wyznaczono tymczasowe miejsca parkingowe. O tym, gdzie powstaną napisaliśmy TUTAJ.