Głos oddało już 35,12 procent uprawnionych pabianiczan. W 2014 r. na wybory poszedł zaledwie co czwarty mieszkaniec naszego miasta. Oznacza to, że już pobiliśmy rekord, a wybory jeszcze się nie skończyły.

Najwięcej głosów oddano do tej pory w komisji w Domu Pomocy Społecznej. Do godziny 17.00 głosowało tam 41,65 proc uprawnionych. Najmniej przyszło do lokalu w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego – 25,49 proc.

– Nie spodziewałam się, że będę stała w kolejce, aby oddać głos. Przede mną było kilka osób, za mną też szybko ustawili się chętni – mówi Janina Boruch. – To pozytywne zaskoczenie.

– Przyszłam wypełnić swój obowiązek obywatelski zarówno wobec kraju, jak i wobec Europy – dodaje pani Ewa, głosująca w Szkole Podstawowej nr 3.

Wybory w Pabianicach przebiegają spokojnie.

– Nie ma żadnych incydentów, zgłoszeń dotyczących łamania ciszy wyborczej, ani innych problemów związanych z wyborami – informuje Paweł Rózga, sekretarz miasta.

Lokale wyborcze będą otwarte do 21.00

Przypomnijmy: O 12.00 głosowało 15,68 procent pabianiczan. Pabianice wypadają nieco lepiej, niż średnia frekwencja w kraju. Ta na godz. 12.00 wyniosła 14,39 proc. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Jeśli nie wiesz, w której komisji możesz oddać głos, zajrzyj TUTAJ.