W tegorocznych wyborach prezydenckich każdy chętny mógł oddać swój głos także korespondencyjnie. W I turze wyborów taką formę głosowania zadeklarowało 277 pabianiczan. Ostatecznie do komisji wyborczej trafiło z powrotem 258 kopert z głosami. Jednak w II turze wyborów, nadal możliwość zagłosowania na pośrednictwem poczty będzie miało to 277 osób. Do tego kolejne osoby, które złożyły odpowiednie podanie do 30 czerwca w Wydziale Spraw Obywatelskich.

Kto też nie może w dniu wyborów pojawić się osobiście, mógł też wyznaczyć do głosowania swojego pełnomocnika. W I turze wydano 91 pełnomocnictw. Kolejne 7 wydano już przed II turą. Termin składania pełnomocnictw upłynął 3 lipca.

Nadal jednak można załatwić od „ręki” w Wydziale Spraw Obywatelskich (ul. św. Jana) uzyskanie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Taki dokument umożliwia wyborcy głosowanie w każdej innej komisji poza miejscem zameldowania. Na to szansę mamy jeszcze do piątku (10 lipca). W I turze tych zaświadczeń wydano 579. Są one ważne również w II turze. W urzędzie pojawiają się także kolejni chętni na takie zaświadczenie.