W konkursie biorą udział dwie pabianiczanki: Adrianna Jałocha i Patrycja Białas.

Dziewczęta mają pełne ręce roboty. Przed finałową galą, która rozpocznie się o 18.00, czekają je jeszcze ostatnie próby choreografii, makijażu i fryzur.

Obie bardzo cieszą się z udziału w konkursie.

- To świetna przygoda. Poznałam wiele fantastycznych dziewcząt – mówi Patrycja.

Ada ma doświadczenie w tym temacie. Brała już udział w wyborach miss. Na casting Miss Nastolatek Ziemi Łódzkiej wybrała się spontanicznie.

- Nie konsultowałam tego z nikim. Dopiero, kiedy dostałam zaproszenie do finałowej 20, powiedziałam rodzinie i znajomym – tłumaczy Ada.

Dla Patrycji wybory to nowość. Do udziału w konkursie namówiła ją mama.

- I dobrze, że to zrobiła – dodaje.

Dziewczęta dotarły do finału. Przyznają jednak, że nie było lekko. Tygodniowe zgrupowanie w ośrodku w Dzikim Winie dało im popalić.

- Liczyłam na to, że trochę odpocznę, ale nie miałyśmy dla siebie ani chwili – zaznacza Ada. - Przez całe dnie ćwiczyłyśmy choreografię, miałyśmy spotkania ze sponsorami.

Choć pracy było wiele, bardzo miło wspominają ten wyjazd.

- Ośrodek jest fantastyczny. Dobrze wyposażony, jedzenie było pyszne – wylicza Ada.

Dziś ich wielki dzień. Ale dziewczęta podchodzą do gali na luzie.

Przyznają, że bardziej ich występy przeżywają rodziny. Jakie szanse na zwycięstwo mają nasze kandydatki?

- Myślę, że nie ma faworytek – mówi Patrycja. - Każda będzie miała takie same szanse. Wszystkim zdarzały się wpadki i lepsze dni.

Przygotowaniem dziewcząt pod względem prezentacji oraz poruszania się zajmuje się pabianiczanka Izabela Wilczek.

 

Oto opisy pabianickich kandydatek:

 

16. Patrycja Białas
Uczęszcza do Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Jest zodiakalną Rybą, ceni sobie szczerość i poczucie humoru, a drażni ją kłamstwo. Wielbicielka kopytek i klusek śląskich. Marzy o skoku ze spadochronem.

 

17. Adrianna Jałocha

Uczęszcza do III Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, klasa biologiczno-chemiczna. Uwielbia łyżwiarstwo figurowe i truskawki. Nie odmówi sobie również kolejnej pary butów. W przyszłości chciałaby być lekarzem oraz zrobić prawo jazdy na motor. Jest zodiakalnym Bliźniakiem.