BEATA STASIAK - za miłość do tańca i ruchu, którą zaraziła setki pabianiczan.
To tancerka i choreograf. 10 lat temu stworzyła teatr tańca Ganesz w Młodzieżowym Domu Kultury. Przewinęło się przez niego 200 młodych. W ubiegłym roku tancerze pokazali dwa nowe spektakle: Okno i Armia.

ZBIGNIEW GAJZLER i WITOLD SZULC - za pasję w tworzeniu filmowych opowieści o nas i naszym mieście.
Zaczynali od nakręcenia filmu o powstaniu i upadku kina Mazur przy ul. św. Jana. Potem stworzyli Sarid - historię pabianickiego Żyda Aleksandra Bartel-Bicza, ocalałego z holocaustu. Teraz przygotowują film o pianiście Karolu Nicze.

JANUSZ JANTOŃ - za to, że przez 30 lat skuteczne przekonuje Polaków, iż nie trzeba mieć winnic, by robić dobre wino.
Jantoń zaczynał od warsztatu elektrotechnicznego. W 1990 roku postawił wytwórnię win. Dziś zalicza się do trójki polskich potentatów w branży. Roczne obroty to 100 mln zł. Firma zatrudnia 200 pracowników.

PIOTR KULCZYŃSKI - wicemistrz Europy w karate tradycyjnym i brązowy medalista Mistrzostw Świata - za pokazanie światu, iż Polacy nie dają sobie w kaszę dmuchać.
Urodził się w Łodzi, ale od kilku lat mieszka w Pabianicach. Ożenił się z pabianiczanką - Kamilą Wawrzko (Miss Pabianic i Miss Polonia in Deutschland). Trenuje w klubie karate i uczy w Zespole Szkół nr 1.

STANISŁAW WOŁOSZ - za to, że dla niego nie ma złej drogi. Są tylko drogi jeszcze nie załatane. I z tymi sobie radzi.
Czytelnicy uznali, że zimą pokazał, jak wiele może zrobić dobry gospodarz.

JAROSŁAW OKRUSZEK - za to, że nie walczy z wiatrakami. Przeciwnie - stawia je i zaprzęga wiatr do roboty.
Przy trasie w Hucie Dłutowskiej postawił elektrownię wiatrową. Skrzydła wiatraków są poruszane wiatrem, a generator wytwarza prąd, który Okruszek sprzedaje elektrowni.

ZBIGNIEW TOKARZ - za to, że szare (śmieci) potrafił zamienić w złoto (paliwo).
Pokazał jak zbędne plastikowe butelki, opakowania po jogurtach i serkach przemieniać w paliwo do aut. W tym roku zdobył złoty medal w Lyonie za wyjątkową technologię ochrony środowiska - od ekspertów z Unii Europejskiej.


Pięknie dziękujemy Czytelnikom Życia Pabianic, którzy wzięli udział w plebiscycie. Wylosowaliśmy dwa kupony, których autorzy dostali nagrody. Są to: Mirosława Karp i Ewelina Stępczyńska