Hiperbaria wykorzystywana jest w walce z wieloma schorzeniami, nie tylko jako leczenie podstawowe, ale też alternatywne lub wspomagające.

- Znalazła szerokie zastosowanie m.in. w neurologii, dermatologii, kardiologii, onkologii, a także w medycynie estetycznej – wymienia Dominika Kozłowska, właścicielka gabinetu.

Tlen podany w ciśnieniu wyższym niż atmosferyczne wchłania się do organizmu znacznie szybciej. Regularne sesje w komorze hiperbarycznej likwidują zakażenia oraz odżywiają niedotlenione komórki, co w rezultacie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga szybciej wrócić do zdrowia. Terapia czystym tlenem oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich. Regularnie stosowana poprawia koncentrację, jakość snu, likwiduje przewlekłe bóle głowy, stres i zmęczenie. Wpływa też korzystnie na wygląd.

Fabryka Tlenowa

- Komora hiperbaryczna nazywana jest „kapsułą młodości”. To dlatego, że polepsza elastyczność włókien kolagenowych. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i wygładza te istniejące – mówi zachęcająco specjalistka.

Tlenoterapia pomaga zwiększyć wydolność i wydajność organizmu, a po intensywnym wysiłku fizycznym wpływa na szybką regenerację tkanki kostnej i mięśniowej. Dzięki niej szybciej wrócimy do aktywności fizycznej po kontuzjach. Terapię tlenem zaleca się również osobom, które przeszły Covid-19.

Sesje tlenowe przynoszą doskonałe efekty lecznicze u dzieci chorych na autyzm, a także osób starszych cierpiących na Alzheimera. Tlen zwiększa aktywność mózgu, docierając do jego najgłębszych komórek.

Komu nie służy hiperbaria?

Nie powinny korzystać z niej osoby z odmą opłucnową czy w trakcie leczenia chemioterapią.

- Przeciwwskazaniem jest też ciąża. Wyjątkiem w tym przypadku jest zatrucie tlenkiem węgla – radzi pani Dominika.

Czas na relaks w intymnej atmosferze

Regularne korzystanie z komory hiperbarycznej odpręża i dodaje sił witalnych. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji. Każda trwa standardowo (wraz z kompresją i dekompresją) od 80-90 minut. Nie trzeba specjalnych przygotowań. Przed wejściem do komory warto ubrać się wygodnie i skorzystać z toalety.

- Jeśli w trakcie trwania zabiegu klient odczuje potrzebę fizjologiczną i wyjdzie z komory, już do niej nie wraca – uczula pani Dominika.

Przed sesją nie jest wskazane picie kawy.

Podczas zabiegu można np. poczytać książkę, posłuchać muzyki lub po prostu uciąć sobie drzemkę. Dzięki interkomowi zamontowanemu w środku pracownik gabinetu kontroluje samopoczucie pacjenta. Po zabiegu zaleca się odczekać dłuższą chwilę pod okiem specjalisty. Dlaczego?

- Każdy reaguje inaczej na podanie tak dużej dawki tlenu w podwyższonym ciśnieniu. Niektórzy mogą czuć się po nim „skołowani” – wyjaśnia właścicielka gabinetu.

Dla tych, którzy zdecydują się na tlenoterapię w zaciszu swojego domu, gabinet dysponuje przenośnym koncentratorem. Koszt tygodniowego wypożyczenia to 100 zł – miesięcznego 300 zł.

„Fabryka tlenowa” przystosowana jest dla osób mających problemy z poruszaniem się, np. po urazach ortopedycznych czy operacjach.

- Do ich dyspozycji mamy specjalny stelaż, ułatwiający wchodzenie do komory – wyjaśnia specjalistka.

Ile kosztuje zabieg?

Dla pierwszych pięćdziesięciu osób, które zdecydują się na wizytę w „Fabryce tlenowej”, koszt sesji to 99 zł (regularna cena 120 zł). Gabinet oferuje również korzystne pakiety: pięć wejść - 550 złotych, pakiet Premium (10 wejść) - 1 tys. zł oraz pakiet VIP (20 wejść) - 2 tys. zł.

„Fabryka tlenowa”zaprasza od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 20.00.

Zapisy oraz wszelkie zapytania odnośnie tlenoterapii można kierować pod numer telefonu 530 227 787.

Zapraszamy

Fabryka Tlenowa