O co chodzi? Od października do 10 grudnia uczniowie z Pabianic będą edukowani w ramach kampanii walki z cyberprzemocą.

- Naszym celem jest dotarcie w niebanalny sposób do dzieci i młodzieży i sprawienie, aby umieli reagować na hejt, agresję, przemoc i cyberprzemoc – wyjaśnia Agnieszka Jaksa.

Co bardzo ważne, pani Agnieszka została zakwalifikowana do 13. najbardziej zaangażowanych społeczników w Polsce (projekt Kuźnia Kampanierów) i w ramach tego programu kampanię tę będzie realizowała na poziomie ogólnopolskim.

Projekt będzie wdrażany przez młodzież dla młodzieży przy wsparciu profesjonalistów, w tym prof. dr. hab. Jacka Pyżalskiego - międzynarodowej sławy eksperta w tym temacie, który jest partnerem akcji.

Dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach. Nauczą się na nich reagować na agresję i przemoc rówieśniczą. Będzie też m.in. konkurs, spektakl, spot społeczny.

19 października o godz. 14.15 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji zaplanowano też happening na placu obok kościoła św. Mateusza.

- Podczas happeningu zwrócimy uwagę na problem agresji i pokażemy alternatywne sposoby rozładowania negatywnych emocji – tłumaczy Agnieszka Jaksa. - Uświadomimy uczestnikom, że negatywne emocje nie trzeba rozładować na człowieku, są alternatywy, które nie ranią i nie krzywdzą.