Jest decyzja ZDiT w Łodzi. W weekend na trasę nocnej linii „N4” zostaną wypuszczone autobusy przegubowe. 

W piątek i sobotę w Łodzi odbędą się juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego. Koncerty odbędą się na Lumumbowie. W piątek zagrają: Jamal, Novika&Mr. Lex, Donguralesko. W sobotę studenci będą się bawić na koncertach: Zeusa, Huntera, Sokoła i Pono, Frontside. 

Więcej o imprezach: http://juwenalia.uni.lodz.pl/

Na koncerty pojedzie wielu pabianiczan. Prezydent Grzegorz Mackiewicz wystąpił do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, by po imprezach na linię nocną do Pabianic wypuścić większe autobusy. Przegubowce zabierają około 175 osób, natomiast „krótkie” autobusy, które zazwyczaj obsługują trasę, tylko 100 pasażerów.

- Doświadczenie pokazało, że zaplanowanie powrotu z Łodzi nocnym autobusem może być ryzykowne. W weekend, kiedy w tym samym czasie odbywały się juwenalia Politechniki Łódzkiej, Noc Muzeów i urodziny Manufaktury, był problem, by wszyscy pasażerowie zmieścili się do autobusów - tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. 

W czasie juwenaliów studenci łódzkich uczelni wyższych pojadą autobusem „N4” darmo. W chwili przejazdu należy mieć przy sobie ważną legitymacją studencką.