Pracownik telewizji Pro-MOK w Miejskim Ośrodku Kultury - Marcin Wolski, prawdopodobnie będzie pracował w Wydziale Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta. Ma być inspektorem.
Według Urzędu Miejskiego, inspektor będzie nadzorował stronę internetową ratusza, przygotowywał informacje prasowe i telewizyjne oraz kierował zespołem gazety miejskiej.
Do tej pory Wolski - z wykształcenia polonista, pracuje w telewizji Urzędu Miejskiego. Przed dwoma laty niespodziewanie został sekretarzem rady nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wcześniej (krótko) był rzecznikiem prasowym starosty Jacka Gryzla. Występował też jako rzecznik Ryszarda Kruschego - ostatniego zarządcy fabryki Pawelana. Niedługo potem Krusche był poszukiwany listem gończym pod zarzutem dokonania oszustw.
Wolski jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości (podczas wyborów samorządowych był rzecznikiem tej partii). Chciał być radnym powiatowym, ale w wyborach przepadł.
Aby wygrać konkurs na inspektora, musiał spełnić jedno z wymagań: "doświadczenie zawodowe we współpracy z mediami (prasa, TV)". Ogłoszenie o konkursie było zamieszczone na Tablicy Ogłoszeń na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
Wolski jest jedynym kandydatem, który pomyślnie przeszedł weryfikację. W komisji, która o tym decydowała, byli: Adam Marczak (chciał być radnym z PiS), Paweł Rózga (Chadecja), Paweł Piechota (jest radnym powiatowym z PiS) i Edyta Fila (pracownica ratusza).