O tym radosnym fakcie poinformowało mieszkańców Starostwo na swojej stronie internetowej.

W ubiegłym roku mieliśmy informacje, że dzięki powiatowemu programowi leczeniu niepłodności na narodziny dzieci czekało 10 par. Pomyślnie przeszły procedury w klinice leczenie niepłodności Gameta w Rzgowie,

Przypomnijmy, że program działa zaledwie od roku. Dla wielu par udział w nim to jedyna szansa na rodzicielstwo. Z programu mogą skorzystać pary mieszkające w powiecie pabianickim.

Propozycję sfinansowania programu przez powiat złożył we wrześniu ubiegłego 2017 roku ówczesny radny (SLD) Marek Gryglewski 27 kwietnia 2018 r. zarząd powiatu podpisał z urzędem miasta Łodzi umowę na korzystanie z licencji Programu leczenia niepłodności drogą zapłodnienia pozaustrojowego, który nasz sąsiad wprowadził już w 2016 roku.
Starostwo zarezerwowało na realizację programu 150.000 zł rocznie. Koszt jednego zabiegu oszacowano na 15.000 zł. Z tego wynika, że ok. 10 par będzie mogło skorzystać z pomocy finansowej powiatu w walce o rodzicielstwo. Na realizacje programu starostwo przeznaczyło 4 lata, tj. 2019-2023.
O przystąpieniu do programu decydowała kolejność zgłoszeń i kwalifikacja medyczna. Mogły z niego skorzystać pary z terenu powiatu pabianickiego, w których kobieta liczy sobie od 20 do 40 lat.