Od 14 września zostanie przywrócona 24- minutowa częstotliwość kursowania autobusu zastępczego w dni powszednie oraz 30- minutowa w soboty i niedziele.

Tutaj znajdziecie rozkład jazdy obowiązujący od najbliższego poniedziałku.

Co jeszcze się zmieni?

Od 19 września nastąpi zapowiadana zmiana przewoźnika obsługującego linię Z41. Mowa o firmie BP Tour, którą łódzkie MPK wybrało jako nowego podwykonawcę.

Przeczytaj też: Do Łodzi zawiezie nas nowa firma.

Taryfa opłat nie zmieni się (nadal obowiązują bilety łódzkiego lokalnego transportu zbiorowego).

Nocą z 18 na 19 września przywrócona zostanie też linia N4B. Z uwagi na trwającą przebudowę ulicy Kilińskiego autobusy linii N4B w obydwu kierunkach będą kursować objazdem ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego.

W związku z tymczasowo nieczynnym wjazdem i wyjazdem na pętlę Waltera-Jankego, autobusy jadąc w kierunku Łodzi zatrzymają się na przystanku tymczasowym przed pętlą, natomiast w kierunku Pabianic nie będą obsługiwały przystanku Waltera-Jankego/pętla.

Na terenie Łodzi również trwają remonty, więc i tam obowiązują objazdy.

w kierunku Pabianic: z pętli Stoki Skalna bez zmian do ul. Pieniny, dalej objazdem ulicami: Telefoniczną, Janosika, Pszczyńską, Krokusową, Pomorską, al. Palki, Źródłową do Północnej i dalej stałą trasą,
w kierunku Łodzi: z Pabianic bez zmian do ul. Zachodniej, dalej ulicami: Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północną, Źródłową, Palki, Pomorską, Krokusową, Pszczyńską, Janosika, Telefoniczną i dalej dotychczasową trasą do pętli Stoki Skalna.

Odjazdy z Łodzi do Pabianic w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę:

o 23:59 i 1:59 z pętli Stoki Skalna, o 0:30 i 2:30 z przystanku przesiadkowego Kościuszki / Zielona,
Odjazdy z Pabianic do Łodzi w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę: o 1:54 i 3:54