Funkcjonariusze skontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Pamiętajmy, aby dzieci przewozić w bezpiecznych fotelikach, a przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu i nie odkładać wyjazdu oraz powrotów na ostatnią chwilę. Pośpiech jest złym doradcą na drodze.

Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w jednostce Policji. Podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych, takich jak ulice, place i parki zabronione jest spożywanie alkoholu, chyba że są tam miejsca wyznaczone do jego spożycia, np. ogródki restauracyjne.  Dodatkowo, każda rada gminy ma możliwość objęcia zakazem spożywania alkoholu inne miejsca na swoim terenie.

Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę przez najbliższe pełnić będą policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w videorejestratory. W ruch pójdą urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana będzie z pokładu policyjnego śmigłowca.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają – mówią policjanci.

Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność, również podczas łowienia ryb, by uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy, taki jak koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu.