Rury kanalizacyjne będą układane w ulicy Widzewskiej (do numeru 102), w Witosa, Przyjaznej, Zdrojowej, Krętej, Radosnej, Lazurowej, Szczęśliwej, Letniej i Miętowej. W sumie to prawie pięć kilometrów. Na pierwszy ogień  poszła ulica Letnia. Właśnie wjechał tam ciężki sprzęt. Ulica jest rozkopana.

Na ten moment mieszkańcy osiedla między ulicami Rypułtowicka, Widzewska i od wschodu graniczącym z Ksawerowem czekali od wielu lat. Jest to ostatni fragment miasta bez kanalizacji. 

- Koszt inwestycji szacujemy na 5,5 miliona złotych – mówił Rafał Kunka, prezes spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji. - 3,5 mln zł dostaniemy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, zwanego dawniej funduszem spójności. To dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dofinansowanie to 3.499.170 zł na budowę 4,67 km kanalizacji sanitarnej. Dwa lata temu powstał projekt, który kosztował około 200.000 zł. W 85 proc. został też sfinansowany z pieniędzy unijnych.

- Roboty zakończą się pod koniec przyszłego roku – obiecuje prezes. - W dwóch miejscach włączymy się do kanalizacji Ksawerowa.

W mieście mamy już 150 kilometrów kanałów (sanitarnych i ogólnospławnych) i 162 kilometry wodociągów.