Parada strażaków w oficjalnych strojach od kilku lat idzie osiedlem Bugaj V. To dlatego, że ksiądz kapelan jest z parafii Trójcy Przenajświętszej. Tam przez około 10 minut szli pięknie wyglądający strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie – ochotnicy.

Podczas mszy ks. Jerzy Rzepkowski przypomniał dwa ważne wydarzenia, które miały wpływ na postrzeganie strażaków przez społeczeństwo. To 11 września 2011 roku, kiedy spłonęły wieże World Trade Centre. Mówił o tym, jak ciężko wtedy pracowali m.in. strażacy. Wśród tych, którzy zginęli, było również 300 przedstawicieli różnych służb mundurowych.

Drugim wydarzeniem, które wspomniał ksiądz kapelan, był pożar Katedry Notre Dame, do którego doszło niedawno, bo 15 kwietnia 2019 roku. Rannych zostało kilka osób, nikt nie zginął. Strażacy uratowali cenne zabytki i eksponaty, szli z pomocą symbolowi chrześcijaństwa, jakim jest ta świątynia.

– Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Te słowa od lat towarzyszą strażakom. To motto wypisane jest nie tylko na sztandarach, ale również w sercach strażaków – mówił ks. Jerzy Rzepkowski.

Po mszy świętej strażacy i druhowie wsiądą do wozów i przejadą przez miasto. Uroczystość związana z XX powiatową majówką strażacką odbędzie się w Woli Zaradzyńskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.