Święto powiatu będziemy obchodzić 30 maja, jak zwykle na terenie Strzelnicy.

– Czy będzie jakieś referendum, albo ankieta w sprawie zespołu? – pytał władze powiatu radny Włodziemierz Stanek. – Może pabianiczanom dać szansę wyboru zespołu, który chcieliby usłyszeć?

Okazało się, że o tym kto wystąpi, zdecydowali urzędnicy w Starostwie.

– Rozpytaliśmy pracowników Starostwa, najwięcej zgłoszeń było właśnie na ten zespół MIG grający disco polo – stwierdziła Irena Grenda, członek zarządu Starostwa.

Tak więc 30 maja pabianiczanie będą się bawić przy muzyce disco polo w wykonaniu zespołu z Pruszkowa. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny „Piasek”.

Dni Powiatu będą kosztować Starostwo około 90.000 zł. Połowa tej kwoty to honoraria artystów.

Zespół MIG pochodzi z Pruszkowa k. Płońska. Tworzy go od 14 lat czwórka rodzeństwa: Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Ich pierwszy utwór „Co ty mi dasz” osiągnął ogromną popularność i jednocześnie stał się jednym z największych hitów disco polo i dance. Kolejne utwory to „Taki jest los” czy „Niech podpowie ktoś mi dziś”.

W roku 2011 formacja zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Disco Polo i Dance w Ryjewie. Rok później zespół dzięki widzom programu POLO TV i głosowaniu SMS zajął pierwsze miejsce na festiwalu DISCO HIT FESTIWAL KOBYLNICA, a piosenka „Jej dotyk” uzyskała tytuł Hitu Lata 2012. W roku 2013 na festiwalu w Ostródzie grupa wykonała utwór „Jej dotyk”, który zakwalifikował się do gali finałowej Disco Polo Hit Wszech Czasów. Żadna scena nie jest im obca, a dowodem tego jest wytęp na wielkiej gali disco polo „Kiedyś i Dziś” w Sali Kongresowej w Warszawie.