Fani programu Va Banque, prowadzonego w telewizji TVP 2 przez Przemysława Babiarza, mogli wczoraj obejrzeć zmagania pabianiczanina. Mikołaj Gałązka, bo o nim mowa, zdeklasował rywali i wygrał cały odcinek. Dziś (czwartek) emisja kolejnego programu z jego udziałem. Łącznie wygrał 13.600 zł.

- Gdy tylko dostałem telefoniczne potwierdzenie że zakwalifikowałem się do Va Banque, ekscytacja jakiej doznałem jest ciężka do opisania – relacjonuje pabianiczanin.
Jak wspomina, eliminacje do programu były dość stresujące. Chodziło o występ przed kamerą.

- Z samą kamerą nie miałem zbytniego obycia, jednak postanowiłem wykorzystać doświadczenie  sceniczne – zdradza. – Wyobraziłem sobie rzędy pełne widzów, których w rzeczywistości nie było w studio. Wczułem się w rolę i skupiłem na rozgrywce.

Pabianiczanin to człowiek wielu talentów. Ma doświadczenie występów na deskach Teatru Spektrum. Przed telewidzami Mikołaj chwalił się także talentem wokalnym. Wspominał występy w konkursach piosenki solowej i przynależność do czterogłosowego chóru parafialnego Cantores Paschae.

A jak ocenia trudność pytań?

- Pytanie finałowe było najtrudniejsze, nie znałem przecież odpowiedzi przeciwników – mówi. - Trochę dała mi się we znaki kategoria "Bohaterki kultury antycznej", która mnie kosztowała 2300 zł, włącznie z premią za 1500. Mimo to, starałem się odpowiadać jak najlepiej, pod warunkiem że zgłaszałem się jako pierwszy i to zostało zarejestrowane przez system.

Zobacz cały odcinek Va Banque z Mikołajem.
Występ w teleturnieju był marzeniem młodego pabianiczanina.

- Od dziecka lubiłem oglądać teleturnieje. Zdarzyło mi się raz czy dwa obejrzeć pierwsze edycje Va Banque, które prowadził Kazimierz Kaczor, ale mocniejsze relacje miałem z kultowym w Polsce "Jednym z dziesięciu" i niezastąpionym Tadeuszem Sznukiem – mówi z przejęciem.

Mikołaj wziął więc udział w eliminacjach do obydwu programów.

- Przy 1 z 10 zabrakło mi dosłownie jednego punktu by się zakwalifikować, ale podobno mają być kolejne eliminacje w tym roku – mówi i deklaruje, że nie odpuści.

A co dalej z Va Banque? Zwycięstwo daje udział w Turnieju Mistrzów. Pokrzyżować te plany może jednak epidemia koronawirusa.

- Być może jeszcze spróbuję swoich sił w teleturnieju "Gra słów - krzyżówka", który prowadzi Radosław Brzózka. Akurat lubię rozwiązywać krzyżówki, więc formuła teleturnieju nie jest dla mnie problemem.