Z kwestowania zrezygnowano ze względów bezpieczeństwa. Taką decyzję podjęto z powodu epidemii koronawirusa. Dodatkowo rząd zamknął cmentarze na okres Wszystkich Świętych, więc i tak zorganizowanie kwesty w formie tradycyjnej nie doszłoby do skutku.

Nie oznacza to, że zbiórka pieniędzy na odnowę zabytków cmentarnych nie odbędzie się w ogóle.

- Dotychczas zorganizowaliśmy trzynaście kwest. Z zebranych pieniędzy odnowione zostały trzydzieści dwa obiekty. Chętni, którym na sercu leży kontynuacja idei renowacji zabytkowych pomników na pabianickiej nekropolii mogą wesprzeć tę inicjatywę wpłacając datki na konto stowarzyszenia – mówi Krzysztof Hile, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianice.

Wpłacać pieniądze można na konto stowarzyszenia z dopiskiem „ Wpłata na renowację pomników na cmentarzu w Pabianicach”. Numer konta: 04878800090024306120060001

W wyniku ubiegłorocznej kwesty odrestaurowano 2 pomniki. Wolontariusze zebrali ponad 26.600 zł.

Dotychczasowe 13 kwest zorganizowanych przez stowarzyszenie, dały wynik finansowy 263 405 zł 22 gr. Łącznie z tegorocznymi dwoma pomnikami odnowione zostały już 32 obiekty - 16 z nich znajduje się na cmentarzu ewangelickim, również 16 w części katolickiej.