ad

Remont linii kolejowej nr 14, na odcinku Zduńska Wola – Łódź Kaliska spowoduje utrudnienia w ruchu. Od 9 września zamknięty ma zostać przejazd kolejowy przy ul. Torowej. Będzie on wyłączony z ruchu przez minimum 14 dni.

Kolejny przejazd kolejowy przy ul. Wspólnej ma zostać zamknięty 23 września. Nie będzie można przez niego przejechać również przez co najmniej 2 tygodnie. Spowoduje to duże utrudnienia w ruchu ze względu na koniec okresu wakacyjnego.

Zamknięcie torowiska związane jest z remontem odcinka Pabianice – Lublinek. W tym momencie zdemontowany został jeden tor, wzmacniane jest podtorze oraz wymieniana trakcja. Już wkrótce ma rozpocząć się układanie nowych szyn.

Dlatego autobusy linii „260” i „262” będą kursować objazdem. Jak?

Z „Waltera” Jankego dojadą bez zmian do ul. Zamkowej, dalej pojadą ulicami: Wspólną, Karniszewicką do Torowej i następnie stałymi trasami.

Dla linii „260” zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku, a dla linii „262” analogiczny objazd obowiązuje także z Kudrowic do Pabianic.

Autobusy zatrzymają się na istniejących przystankach na ul. Karniszewickiej oraz na dwóch przystankach tymczasowych w stronę Kudrowic: Wspólna/Karniszewicka i Karniszewicka/GS.

Te utrudnienia potrwają co najmniej dwa tygodnie, w kolejnym etapie zostanie zamknięty przejazd na ul. Wspólnej.

Terminy zakończenia prac na przejazdach kolejowych mogą się wydłużyć.