Ulica Zamkowa w 2020 roku zmieni się nie do poznania. Zanim jednak zmiany, Urząd Miejski proponuje dzieciom puszczenie wodzy fantazji. Jak to wszystko będzie wyglądać? 

"Narysuj to i zgłoś pracę do konkursu" - zachęca Urząd Miejski.

"Zamkowa 2020” to hasło konkursu plastycznego, w którym mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (również klas gimnazjalnych) i szkół średnich. Temat konkursu nawiązuje do realizowanego właśnie projektu unijnego pn. „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. To ogromna inwestycja warta 146,5 mln zł. Dla pabianiczan oznacza przebudowę centrum miasta, w tym wymianę 6 km torowiska, modernizację sieci trakcyjnej i przystanków oraz budowę 1,5 km drogi dla rowerów wzdłuż głównej ulicy.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotować pracę plastyczną pod hasłem „Zamkowa 2020” dla wybranego fragmentu ulicy. Technika wykonania jest dowolna. Prace konkursowe można oddać w szkole albo zostawić w Urzędzie Miejskim przy Zamkowej (Biuro Obsługi Interesantów na parterze) bądź w wersji elektronicznej przesłać na adres karty@um.pabianice.pl. Termin mija 18 czerwca. W konkursie do wygrania telefony komórkowe oraz bony na sprzęt rtv-agd.