W środę drogowcy przejmą ulicę Partyzancką. Urządzą na niej prawdziwy plac budowy, bo ich zadaniem jest wymurować nowy most na Dobrzynce i położyć świeżą nawierzchnię.

Wykonawca zamierza zamknąć ulicę prawdopodobnie jeszcze w czerwcu. Roboty planują zakończyć dopiero w październiku. Dlatego już teraz przygotowano objazdy. Samochody jadące z Łodzi pojadą Sikorskiego do Warszawskiej i przez centrum do ul. Łaskiej. Te nadjeżdżające od strony Łasku też pojadą Zamkową (ale w przeciwnym kierunku) do ulicy Sikorskiego. Już wiadomo, że w centrum będą korki.

Z Partyzanckiej znikną też autobusy miejskie. Ponieważ będą jechały przez centrum, na pewno staną w korkach.


***
Tak pojadą autobusy, gdy zamkną ul. Partyzancką:

Linia "1" - od dworca PKP do ul. Kilińskiego normalną trasą, a dalej ulicami: Zamkową, Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką aż do Sikorskiego. Przystanki na nowej trasie: Zamkowa/kościół św. Mateusza, Warszawska/Poprzeczna, Konstantynowska/Partyzancka.

Linia "6" - od Karolewa do ul. Kilińskiego normalnie, a dalej: Zamkową, Warszawską, Szewską, 20 Stycznia do krańcówki przy Waltera-Jankego. Przystanki na nowej trasie: Zamkowa/kościół św. Mateusza, Warszawska/Poprzeczna.

Linia "262" - od Kudrowic do ul. Wspólnej normalnie, a dalej: Zamkową, Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką do Sikorskiego. Przystanki na nowej trasie: Zamkowa/Kościuszki, Zamkowa/Wyspiańskiego, Zamkowa/Wyszyńskiego, Zamkowa/Konopnickiej, Zamkowa/Lutomierska, Zamkowa/św. Jana, Zamkowa/kościół św. Mateusza, Warszawska/Poprzeczna, Konstantynowska/Partyzancka.

Linia "263" - do ul. Kilińskiego normalną trasą, a dalej: Zamkową, Warszawską, Konstantynowską, Rypułtowicką, Szkolną do Ksawerowa. Przystanki na nowej trasie: Zamkowa/kościół św. Mateusza, Warszawska/Poprzeczna.

Linia "265" - do ul. Kilińskiego normalną trasą, a dalej: Zamkową, Warszawską, Konstantynowską do Sikorskiego. Przystanki na nowej trasie: Zamkowa/kościół św. Mateusza, Warszawska/Poprzeczna oraz Konstantynowska/Partyzancka.

Linie: "1", "6", "263", "265" - autobusy jadące od ul. Partyzanckiej do centrum zatrzymają się na przystankach: Partyzancka/Madro, Konstantynowska/Polfa, Konstantynowska/Warszawska, Zamkowa/Zamek.

Linia "262" - od ul. Partyzanckiej do centrum zatrzyma się na przystankach: Partyzancka/Madro, Konstantynowska/Polfa, Konstantynowska/Warszawska, Zamkowa/Zamek, Zamkowa/św. Jana, Zamkowa/Lutomierska, Zamkowa/Konopnickiej, Zamkowa/Wyszyńskiego, Zamkowa/Wyspiańskiego, Zamkowa/Kościuszki.