Wczoraj był Pirma Aprilis. Dla rozluźnienia wrzuciliśmy kilka newsów, które lekko mówiąc – minęły się z prawdą. Dementujemy więc nieprawdziwe informacje.

Jak większość Czytelników zauważyła, żartem była informacja o zakupie śmigłowca - „Dron już nie wyrabiał, kupiliśmy śmigłowiec”. Strażnicy miejscy i tak mają już sporo tych „przyziemnych” obowiązków.

Nieprawdą jest również to, że pabianicki biznesem Andrzej Furman przejmuje park Wolności. Miasto rzeczywiście rozpoczęło rewitalizację tego terenu, a kolejnym tego krokiem jest ogłoszony przetarg na budowę amfiteatru.

Kolejnym żartem z 1 kwietnia był również artykuł „Plac na Starym Rynku zmieni się w jeden wielki parking. Na czas remontu w centrum”. Nic nam nie wiadomo, by miasto miało plany na zagospodarowanie placu na Starym Rynku na parking. Prawdą jednak jest to, że łatwo nie będzie, gdy rozpocznie się tu remont. A miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo…

Na tym koniec żartów. Niestety, wiadomość o tym, że po raz kolejny komisja rządowa odrzuciła pabianickie wnioski rozpatrywane w ramach 3. transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych, była prawdziwa. Wszak z biednego miasta żartować nie wypada...

Miłego piątku!