W dzieciństwie była łobuziarą i uwielbiała chodzić z chłopakami po drzewach. Ale - jak większość dziewczynek - kilkuletnia Ewelinka marzyła, żeby zostać księżniczką. Dziecięce sny spełniły się podczas finałowej gali wyborów Miss Ziemi Pabianickiej. Ewelina została Miss Życia Pabianic.
- Koronę mam – śmieje się. – Księżniczce to wystarczy. A tak zupełnie poważnie, to nie spodziewałam się tego tytułu, ale bardzo się cieszę, że go zdobyłam.
Do udziału w wyborach namówiła ją rodzina i znajomi. Zachęcali, żeby próbowała swoich sił już rok temu, ale wtedy zabrakło jej odwagi.
- Poznałam fantastyczne dziewczyny – mówi. – Gdyby mi ktoś powiedział, że podczas wyborów może panować tak fantastyczna atmosfera, nie uwierzyłabym.
Wszystkie finalistki Miss Ziemi Pabianickiej wybrały się tydzień po wyborach na dyskotekę i bawiły się razem do rana. Teraz dzwonią do siebie i piszą sms-y. Podczas przygotowań do finału, wspierały się wzajemnie.
- Od pierwszej próby moją faworytką była Justyna – przyznaje Miss Internautów. – Wygrana należała jej się w stu procentach. Ja się cieszę z tytułu, który otrzymałam, oraz z tego, że byłam w pierwszej piątce kandydatek.
Na co dzień nosi dżinsy i t–shirty. Ma świetną figurę. Pewnie zawdzięcza ją zdrowemu stylowi odżywiania, którego nauczyła się pracując w sklepie ze zdrową żywnością. Nie ukrywa jednak, że ma swoje słabości.
- Uwielbiam słodycze i fast foody – przyznaje. – Częściej jednak jem owoce i warzywa, ale specjalnej diety nie stosuję.
Konkurs miss pomógł jej pozbyć się kompleksów. Gala finałowa była dla niej prawdziwym sprawdzianem.
- Najgorsze było pierwsze wyjście i kontakt z publicznością, potem już szło z górki - wyznaje.
Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Tuż przed prezentacją w sukniach ślubnych okazało się, że do gorsetu Eweliny nie ma sznurka. Za kulisami poleciały łzy bezsilności. Szybko jednak wzięła się w garść i wyszła na scenę. Gorset ledwo trzymał się na kilku szpilkach, więc musiała podtrzymywać go ręką.
- Oj, będzie co opowiadać wnukom – śmieje się. – Chociaż wtedy nie było mi do śmiechu.
Ewelina nie zamierza startować w dalszych eliminacjach.
- Bo to za duży stres – zdradza. - Od środy zaczynam staż w Urzędzie Skarbowym. No i mam studia.
Miss Internautów jest zajęta. Od 3 lat spotyka się z Dawidem.

 


Ewelina Romanowska
wiek: 20 lat
wzrost: 173 cm
obwód bioder: 84 cm
obwód talii: 58 cm
obwód w biuście: 89 cm
nauka: Przedszkole Miejskie nr 5, Szkoła Podstawowa nr 5, Gimnazjum nr 3, Zespół Szkół nr 3. Teraz studiuje fizjoterapię w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi.
 

Zdjęcia z wyborów miss: www.zyciepabianic.pl/galeria/miss-polonia-ziemi-pabianickiej-2009/0.html