- Zawiesimy je ukwiecone 15 maja – obiecuje wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz.

Plastikowe gazony zawisną na ozdobnych latarniach wzdłuż ulicy Zamkowej. To pomysł Agnieszki Pietrowskiej, naczelniczki Wydziału Ochrony Środowiska.

- Kupiliśmy je z oszczędności wydziału jeszcze w zeszłym roku, w grudniu – mówi pani naczelnik. - Zakupiono 6 sztuk stojących konstrukcji kwietnikowych kaskadowych o wysokości 2 metrów oraz 30 kaskadowych kwietników wiszących. Konstrukcje wykonane są z blachy cynkowanej ogniowo. Stojące składają się z 9 pierścieni, a wiszące z 3 pierścieni. Usługa obejmuje zakup oraz dostawę i montaż ukwieconych konstrukcji na terenie miasta: konstrukcje stojące zostaną postawione w wyznaczonych miejscach w centrum, a konstrukcje wiszące będą zawieszone na ozdobnych latarniach wzdłuż ulicy Zamkowej.

Na Zamkowej będą surfinie kremowe, połączone z surfinią purpurową i pomoeą jasną.

- Kwietniki, które do tej pory stały w centrum, można zamówić na inną ulicę. Ustawimy je ukwiecone, ale trzeba zobowiązać się do podlewania, pielenia i dbania o posadzone tam rośliny – dodaje Mackiewicz.

Kto chce gazon z kwiatami na „swoją” ulicę, żeby ustawić w tak zwanym pasie drogowym, powinien napisać o tym w mailu: apietrow@um.pabianice.pl.

Kwiaty z powodu "zimnej Zośki" będą wieszane dopiero 19 maja w poniedziałek.