Jutro (9 maja) odbędzie się 27. wojewódzki finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W tegorocznej edycji zmierzy się ze sobą 23 funkcjonariuszy z komend miejskich, powiatowych oraz komisariatu autostradowego.

Pabianicką sekcję ruchu drogowego reprezentuje starszy sierżant Piotr Jakubczak. Ma 37 lat, w policji służy od 2007 roku. Pochodzi z Łasku. Ukończył technikum i studium informatyczne. Przez 9 lat pracował jako kierowca.
– Trzymamy za niego kciuki – mówi podkomisarz Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.
Sierżant Jakubczak brał udział w ubiegłorocznym konkursie. Zajął trzecie miejsce.
Tak jak w latach ubiegłych, policjanci będą mieli okazję sprawdzić się w czterech konkurencjach: teście z przepisów prawa o ruchu drogowym, wiedzy ogólnopolicyjnej, prawa karnego i wykroczeń. Około godziny 10.40 na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Krzemienieckiej i Konstantynowskiej nastąpi weryfikacja ich praktycznych umiejętności kierowania ruchem pojazdów. Ostatnimi konkurencjami będzie jazda samochodem i motocyklem po specjalnie na tę okazję przygotowanym torze.
Po podsumowaniu wszystkich etapów wyłoniony zostanie najlepszy policjant ruchu drogowego w woj. łódzkim.
Policjanci, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce, będą reprezentować Łódź w finale krajowym, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.