Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać w swoje plany kolejnych krewnych. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Film Piotra Domalewskiego "Cicha noc" okazał się zwycięzcą tegorocznego festiwalu w Gdyni. Oprócz Złotych Lwów obraz zdobył również statuetkę za najlepszą męską kreację pierwszoplanową. 

Zobacz ten film już w piątek w kinie Tomi. Sprawdź repertuar:

Dla naszych Czytelników mamy 5 biletów na wybrane seanse do wykorzystania w weekend w kinie Tomi. Co zrobić, żeby je dostać? Wyślij e-mail na:konkurs@zyciepabianic.pl i odpowiedz na pytanie konkursowe - czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Odpowiedź uzasadnij. Pięciu autorów najciekawszych argumentów nagrodzimy biletami. Na odpowiedzi czekamy dziś do godziny 19.00.

Pamiętaj dopisać swoje imię i nazwisko.

Bilety wygrywają: Łukasz Kupski, Monika Stępień, Magda Wosek, Anna Kupska, Bartłomiej Fuk.