Ale nie tylko dobra rozrywka i miłe spędzenie sobotniego wieczoru były celem organizatorów balu. Jak co roku bawiono się, by zapewnić dzieciakom z najbiedniejszych rodzin wakacje. Już wiadomo, że wakacyjny fundusz wynosi 13,5 tys. złotych.
Kwota ta może się powiększyć, bo są również wpłaty na konto Stowarzyszenia. Z samej loterii podczas zabawy zebrano 4.350 zł.
Dużym wzięciem cieszyły się prace pabianickich artystów, wystawione na aukcji. Poszły za ponad 4.000 zł. Piłka z podpisami naszych mistrzów szczypiorniaka została kupiona za 1.000 zł.
Podczas balu przyznano tytułu honorowych członków Stowarzyszenia. Zostali nimi Witold Kosmalski i Andrzej Furman za wspieranie akcji Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie.
Andrzej Furman zadeklarował,  że pokryje koszt wyjazdu na wakacje dla 10 dzieci.
Ile dzieciaków wyśle w tym roku na wakacje Stowarzyszenie? Będzie  wiadomo, kiedy pabianicki hufiec ZHP przedstawi koszty pobytu na obozach i koloniach harcerskich.
Dla przypomnienia podajemy, że Zjednoczenie Pabianickie w 2007 r. wysłało na wakacje 41 dzieci, a w 2008 r. - 31 dzieci.