Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pabianickiej komendy w nocy 18 i 19 października kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze „uzbrojeni” w najnowsze urządzenia do badania trzeźwości alko-blow oraz alkosensory w godzinach nocnych działali na drogach Pabianic i powiatu pabianickiego. Przez dwie noce sprawdzono stan trzeźwości prawie 640 kierujących. Niestety, wśród tych osób znalazło się 9 kierujących na podwójnym gazie. Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania.
Nie obyło się również od zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. 18 października przed godziną 22.00 na ul. Południowej w Woli Zaradzyńskiej pijany kierowca fiata punto na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 26-letnia pasażerka odniosła obrażenia ręki.
Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Wraz z sądowym wyrokiem traci się także prawo jazdy.