Rodzina i znajomi chorego chłopca robią co w ich mocy, aby Norbert wrócił do zdrowia. Historię Norberta opisaliśmy w artykule: Norbert Bielecki w ciężkim stanie na intensywnej terapii.

Szerokim echem odbił się w internecie apel o wsparcie dla 10-latka. Trwa m.in. zbiórka pieniędzy na niezbędną rehabilitację (link). Piłkarska społeczność, której Norbert jest częścią, zorganizowała specjalny turniej (zobacz), w czasie którego odbędą się licytacje. 

Zaczną się o godzinie 17.45,  w przerwie meczu ligi okręgowej, pomiędzy rodzimym Włókniarzem a KS Kutno.

Do zdobycia będą:

1. Koszulka Marka Dziuby (medalisty Mistrzostw Świata) wraz z autografem. Koszulka pochodzi z jednego z meczów Orłów Kazimierza Górskiego.

2. Koszulka Mariusza Jabłońskiego z autografem i rękawice bramkarskie (także z autografem).

3. Koszulka Reprezentacji Polski przekazana przez Prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka

4. Rękawice bramkarskie Wojciecha Pawłowskiego (byłego bramkarza Udinese Calcio, a obecnie Widzewa Łódź) z autografem. Rękawice pochodzą z sezonu 2019/2020, w którym został wywalczony awans Widzewa do I ligi.

5. Piłka Brazuca z podpisami Mistrzów Polski w futsalu BTS REKORD Bielsko-Biała, przekazana przez Mariusza Adamczyka

6. Zestaw gadżetów klubowych z serii limitowanej

7. Koszulka WŁÓKNIARZA PABIANICE z podpisami zawodników pierwszego zespołu.

Wśród licytowanych przedmiotów znajdzie się także piłka do siatkówki, podpisana przez Mistrzów Świata - naszą kadrę narodową. To podarunek od Franka i Olka Zgoda. Franek jest w wieku Norberta i także jest piłkarzem. Gra w ŁKS- ie. Jego brat, Olek, ma 5 lat.

- Chłopcy sami wpadli na ten pomysł. To dla nich cenna pamiątka - mówi tata.

Zachęcamy do udziału.