Od 1 lipca do 30 września nie będziemy płacić za parkowanie w mieście. Tak wynika z uchwały, którą przygotował prezydent na sesję Rady Miejskiej.
 
- W marcu 2016 roku radni PiS Bożenna Kozłowska, Adam Kaczorowski i ja zaproponowaliśmy w interpelacji ograniczenie strefy płatnego parkowania, polegające na wyłączeniu z niej ulic wokół szpitala i targowisk miejskich, a w centrum ograniczenia do fragmentów ulic, przy których swoje siedziby mają instytucje publiczne – informuje Andrzej Żeligowski, przewodniczący Rady Miejskiej.
 
Prezydent Grzegorz Mackiewicz uwzględnił ich wniosek w projekcie uchwały, którą przedłoży Radzie Miejskiej na najbliższej sesji 16 czerwca. Za miesiąc przestanie obowiązywać umowa z firmą obsługująca naszą strefę płatnego parkowania.
 
- Naszym zdaniem korekta granic strefy, szczególnie zwolnienie z opłat ulic przy szpitalu i targowiskach, spełni oczekiwania mieszkańców – przekonuje. - Nie przysporzy to kłopotów z parkowaniem, dlatego zagłosujemy za tą uchwałą.
 
Jak zagłosują radni, dowiemy się 16 czerwca. 
 
Jeśli uchwała przejdzie, za parkowanie będziemy płacić na ulicach: Zamkowa (od Wyspiańskiego do Lipowej), Waryńskiego (od Zamkowej do Skłodowskiej), Kościuszki (od Moniuszki do Skłodowskiej), Pułaskiego (od Zamkowej do św. Rocha).