ad

Od dziś (23 kwietnia) do najbliższej soboty włącznie ul. Podmiejska będzie zamknięta na odcinku 100 m, między posesjami nr 31 a 25. Ma to związek z budową nowej krańcówki autobusowej.

Na czas utrudnień będzie oboiązywać zmieniona organizacja ruchu. Dojazd do posesji od 1 do 25 będzie możliwy od strony ul. Pabianickiej, Mickiewicza i Karniszewickiej, natomiast do posesji od numeru 31 wzwyż dojedziemy od strony ul Nowej w Chechle Pierwszym.

Nowa krańcówka autobusowa ma powstać do końca maja tego roku. Dzięki tej inwestycji trasa autobusów linii „2” wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Po drodze powstanie jeszcze kilka przystanków pośrednich – Podmiejska/ Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska /Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych, położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym.

Przeczytaj także: Jak będą wyglądały nowe krańcówki.

Krańcówka będzie się składała z placu do zawracania, przystanku dla wsiadających i wysiadających, wiaty dla rowerów i budynku socjalnego. Koszt wykonania to koło 3 miliony złotych.