Od poniedziałku wreszcie przejedziemy przez skrzyżowania ulicy Łaskiej z Ostatnią i Kochanowskiego. Z otwarciem ul. Pomorskiej musimy jeszcze poczekać, bo roboty drogowe przeniosą się na wysokość ulic: Szarych Szeregów, Tkackiej i Mielczarskiego. 

- Ta organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około dwa miesiące - poinformował rzecznik firmy PROGREG InfraCity. 

To z kolei wymusza konieczność wprowadzenia tymczasowej zmiany trasy dla linii Z41. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursować przy szpitalu, omijając ulice Moniuszki i Szarych Szeregów:

Z pl. Niepodległości w Łodzi autobusy linii Z41 pojadą bez zmian - do ulicy Łaskiej w Pabianicach, a dalej ulicą Wiejską - do przystanku przy ulicy Jana Pawła II/DPS.

Powrotna trasa rozpocznie się na przystanku Wiejska/szpital, skąd autobusy pojadą ulicami Wiejską i Łaską - do dworca PKP (uwaga! zatrzymają się tam na nowym stanowisku nr 2 - przy budynku dworca). Następnie pojadą dotychczasową trasą - do pl. Niepodległości w Łodzi.

Zmienią się godziny odjazdów autobusów w dni powszednie wieczorem. Po 22:00 autobusy Z41 z Łodzi do Pabianic odjadą o: 22:17 i 22:47 (teraz jest jeden kurs - o 22:27). Późniejsza pora ostatniego kursu ułatwi powrót do Pabianic wracającym z dalszych dzielnic Łodzi.