To reakcja mediów na informację podaną przez nasz portal i papierowe Życie Pabianic - o pojawieniu się terrorystów w szkole przy ul. Gdańskiej.  Napastnicy wtargnęli tam do świetlicy, strzelali z pistoletów, nauczycielom kazali paść na podłogę. Jedna nauczycielka zasłabła, kilka rozpłakało się. Jak się okazało, było to "szkolenie", które zamówiła... dyrektorka tej szkoły. Wybuchł skandal.

Jak podaje portal gazeta.pl, dziś po południu w kuratorium oświaty ma odbyć się konferencja w sprawie szkolenia przeprowadzonego w Zespole Szkół nr 3.

Życie Pabianic jako pierwsze napisało o tym, jak zamaskowani „terroryści” wpadli do szkoły i ostrzelali sufit. Huk był potężny. Jeden z nich krzyczał: "Padnij! Załóż ręce na szyję! Wchodź pod stół! Wszyscy pod stoły, ręce na szyję!".

Zobacz:  Wpadli do sali w ZS 3 i strzelali w sufit

Artykuł cytowany był m.in. przez portal Onet.pl. Kolejne informacje zaczęły pojawiać się na stronie Gazety Wyborczej, natemat.pl i w Radio Łódź. Dziś do Pabianic przyjechała telewizja TVN. Relację z Pabianic właśnie wyetitowała

 TVN https://www.tvn24.pl/lodzkie-szkolenie-z-elementem-zaskoczenia-strzaly-w-szkole-strach,946063,s.html.

Na ulicy Gdańskiej jest też telewizja Polsat. Relacja - wieczorem.

Akcja byłych antyterrorystów w pabianickiej szkole wzbudza mnóstwo emocji. Nie wszystkim czytelnikom podoba się forma przeprowadzonego szkolenia. Głos w tej sprawie zabrał także dyrektor innej ze szkół. Czytaj o tym TUTAJ